האם SSH ו- SFTP זהים?

שתפו את הפוסט

האם SSH ו- SFTP הם זהים?
SSH ו- SFTP הם זוג פרוטוקולים קלאסי. הם שזורים זה בזה כשמדובר באבטחת תקשורת, ובעוד שיש להם יכולות דומות, הם לא אותו דבר. אז מה ההבדל ביניהם? המשך לקרוא ותדע יותר .

מה זה SSH?
Secure Shell ) SSH) היא שכבת תקשורת המשמשת לאבטחת גישה (Log In) והמידע שעובר בין שתי נקודות קצה. SSH משתמש בשילוב של אסימטריות (מפתח ציבורי ופרטי) וקריפטולוגיה סימטרית כדי לספק הצפנה חזקה וביצועים מיטביים. דבר זה מאפשר תקשורת מאובטחת בין הארגון לשרתים מרוחקים.

מה זה SFTP?
SFTP (העברת קבצים על שכבת SSH) הוא פרוטוקול העברת קבצים הבנוי על שכבת התקשורת של SSH, ומשמש להעברה מאובטחת של כמויות גדולות של קבצים ומידע על גבי רשת האינטרנט.

SFTP משתמש בשכבת התקשורת של SSH כדי ליצור חיבור מאומת (authentication ) ומאובטח, וכן לספק לארגונים רמה גבוהה יותר של הגנת העברת קבצים. משתמש ביכולות אימות SSH וקריפטוגרפיה כדי לשמור על אבטחת הקבצים במהלך העברתם.

אימות SSH ו- SFTP
מכיוון ש- SFTP הוא פרוטוקול שבנוי על שכבת התקשורת של SSH, מנגנון האימות של ה SSH משמש הן לתקשורת SSH והן לתקשורת ב SFTP.

כיצד אימות SSH עובד?
SSH תומך בדרך כלל בשיטות הבאות לאימות משתמשים:

אימות מבוסס סיסמה שבו מסופקים שם משתמש וסיסמא.

אימות מבוסס מקשים שבו מסופקים שם משתמש ומפתח SSH. לאימות מבוסס מפתחות SSH יש את היתרון בכך שהוא יכול לשמש באותו מפתח עבור שרתים מרובים ומבטל את ניהול הסיסמאות.

אימות דו-גורמי (2FA ) בו מסופקים שם משתמש, סיסמה ומפתח SSH. אימות דו-גורמי מציע את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.
אמנם SSH אינו דורש אימות דו-גורמי, אך יש לך אפשרות לבחור גם מזהה משתמש וסיסמא, כמו גם מפתחות SSH, לחיבור מאובטח יותר. השימוש במפתחות SSH מסייע במניעת גישה לגורמים זדוניים לשרת.

לפני שתשתמש במפתחות SSH לאימות, תחילה עליך ליצור מפתח פרטי SSH וגם מפתח ציבורי. המפתח הציבורי של SSH נשלח לגורם החיצוני (שותף המסחר שלך) ועליו לטעון אותו לשרת ה- SSH או SFTP שלו ולשייך אותו לחשבונך. כשאתה מתחבר לשרת ה SSH או SFTP שלהם, השרת יאמת את מפתח ה SSH לאימות. אם הכל תואם, האימות יצליח.

איך הם דומים?
כשמדובר ב- SFTP, הפרוטוקול לא יכול להתקיים ללא SSH. SSH הוא הקליינט המאפשר ל- SFTP להעביר קבצים בצורה מאובטחת. פרוטוקול SSH משתמש במנגנון העברת הקבצים של ה SFTP. למעשה, מרבית שרתי ה- SSH כוללים יכולות SFTP. עם זאת, לא כל שרתי ה SFTP תומכים בפקודות SSH !

איך הם שונים?
למרות ששניהם משמשים להעברת מידע בצורה מאובטחת, בניגוד ל- SFTP, SSH מסוגל להתקיים בעצמו!
יישומים אופייניים ל- SSH הם ביצוע פקודות מרוחקות (Command Line) , התחברות והפעלת פקודות . SFTP הוא פרוטוקול העברת הקבצים המספק גישה מאובטחת לקבצים, העברת קבצים וניהול קבצים באמצעות העברת נתונים אמינה.

תטמיע את לקוח ה- SFTP של GoAnywhere כבר היום
מוכנים לנסות לעבוד את רכיב ה- SFTP שלנו? הורד את תקופת הניסיון בחינם שלנו להעברת קבצים מנוהלת של GoAnywhere . התקנת הפתרון המאובטח שלנו להעברת קבצים לוקח רק כמה דקות להתקנה, פשוט לשימוש ומהר מאד ניתן להפעלה . הדמו למשך 30 יום כך שתוכל לקבוע אם זה המוצר המתאים ביותר  לארגון שלך.

ראו עוד: כספת מאובטחת | העברת קבוצים מאובטחת | אוטומציה רובטיתGoanywhere | DLP | MessageNet

 

מאמר זה פורסם על ידי ירון חממי - מנהל תחום MFT & EFSS בחברת MessageNet | קרדיט-אתר GoAnywhere.com