מהי תוכנה למניעת אובדן נתונים? בואו לגלות

שתפו את הפוסט

מהי תוכנה למניעת אובדן נתונים (DLP)?

6% מכל המחשבים יסבלו מאובדן נתונים בכל שנה נתונה. איך מונעים מהמחשבים שלכם להפוך לחלק מהסטטיסיקה, וכיצד תשמרו על ביטחון הנתונים שלכם? כל הפרטים בכתבה הבאה. 

מניעת אובדן נתונים (DLP) היא מכלול כלים ותהליכים המשמשים כדי להבטיח שנתונים רגישים לא יאבדו, יחשפו בפני משתמשים לא מורשים או יעשה בהם שימוש לרעה. תוכנת DLP מסווגת נתונים לרמות אבטחה שונות (חסוי, רגיש מבחינה עסקית, ועוד) ומזהה הפרות של מדיניות המוגדרת על ידי מדיניות החברה או רגולציות כגון HIPAA, PCI-DSS או GDPR. 

לאחר שזוהו הפרות מדיניות אבטחת מידע, תוכנת ה-DLP תתערב באמצעות התראות, הצפנה ופעולות הגנה אחרות כדי למנוע ממשתמשי הקצה לשתף נתונים בטעות או בזדון שעלולים לסכן את הארגון. תוכנות וכלים למניעת אובדן נתונים עוקבים ומפקחים על פעילויות נקודות קצה, מסננים תהליכי נתונים ברשתות ארגוניות ומפקחים על נתונים בענן כדי להגן על המידע במצב מנוחה (In Rest), בתנועה ובשימוש (In use and In Motion ). DLP מספקת גם מעקב מלא באמצעות Auditing  על מנת לעמוד בדרישות הרגולציה ולזהות תחומי חולשה וחריגות בטיפול משפטי ותגובה לאירועים.

האם אנו זקוקים לתוכנה למניעת אובדן נתונים? 

מניעת אובדן נתונים פותרת שלוש מטרות עיקריות המהוות נקודות כאב נפוצות עבור ארגונים רבים: 1) הגנה / תאימות של מידע אישי 2)  הגנה על קניין רוחני (IP) 3 ) שקיפות נתונים.

הגנה / תאימות למידע אישי: 

האם הארגון שלך אוסף ומאחסן מידע שניתן לזהותו באופן אישי (PII), מידע בריאותי מוגן (PHI) או פרטי כרטיס תשלום (PCI)? אם כן, סביר להניח שאתה כפופים לתקני רגולציה כמו HIPAA (עבור PHI) ו- GDPR (עבור נתונים אישיים של תושבי האיחוד האירופי), הדורשות ממך להגן על הנתונים הרגישים של לקוחותיך. DLP יכול לזהות, לסווג ולתייג נתונים רגישים ולפקח על פעילויות ואירועים סביב אותם נתונים. בנוסף, יכולות הדיווח מספקות את הפרטים הדרושים לביקורת רגולציה.

הגנת IP

האם הארגון שלך מחזיק מידע מסווג, קניין רוחני, וסודות מסחריים או סודות מדינה העלולים לסכן את הביטחון הפיננסי ותדמית המותג של הארגון שלך אם יאבדו או ייגנבו? פתרונות DLP משתמשים בסיווג מבוסס הקשר (Context) בכדי לזהות קניין רוחני. עם ההגנה של DLP תוכלו להגן על המידע שלכם מפני גישה לא רצויה או הדלפה.

שקיפות מעבר נתונים

האם הארגון שלך מבקש להשיג שקיפות נוספת לתנועת הנתונים בתוך הארגון ומחוצה לו? פתרון DLP יכולים לעזור לכם לראות ולעקוב אחר הנתונים שלך על נקודות קצה, רשתות מחשוב ובענן. עם טכנולוגיה זו תוכלו לעקוב אחר האופן בו משתמשים בודדים בארגון שלך מתקשרים עם נתונים.

לקריאה נוספת 

פתרונות טכנולגיים מתקדמים – Messagenet