גניבת מידע – כיצד נמנע גנבה של מידע מתוך החברה?

גניבת מידע

שתפו את הפוסט

כיצד מונעים גניבת מידע מתוך החברה?

אתם עוסקים כל היום באבטחת המידע מגישה מחוץ לרשת המחשוב הארגונית; האקרים שעלולים לפרוץ אל שרתי החברה ולשבש, למחוק או לגנוב מידע, מרגלים תעשייתיים הנשלחים מטעם המתחרים שלכם ולדווח על דרכי הפעולה שלכם… אך האם האיום האמיתי דווקא נמצא ממש לידכם? בתוך החברה?

הסיכון הכי גדול לגניבת מידע- עובדי החברה!

אם נסתכל על ארגוני הביון וממשלות עם הדרישות הנוקשות ביותר בתחום  אבטחת המידע, נגלה שהמדליפים שהצליחו להוציא את המידע האיכותי ביותר (אדוארד סנודן, מרדכי ואנונו, ג'ונתן פולארד) עבדו בתוך הארגונים ולא הגיעו מבחוץ. כך נכון גם בחברות. העובדים שלכם הם בעלי גישה לכל המידע שלכם, והם אלה שבסיכון הגבוה ביותר להדליף, למכור או לסכן את המידע שלכם. 

כמובן שלא נכון עבורכם כבעלי עסקים לחיות עם חשד תמידי כלפי כל עובד. חשד שכזה עלול לפגוע בגיבוש החברתי במשרד ובהתנהלות הטבעית במהלך יום העבודה. בדיקות אמינות ומעקב אחר פעולות העובדים עלולים להרוס סביבת עבודה בריאה ומפרה ולזרוע חשד, תחושות שליליות ופגיעה בעובדים. 

לכם אנו מאמינים שמנהלים צריכים לסמוך על העובדים שלהם ולשדר להם אמון מלא.

אם כן, איך מונעים גניבת מידע ע"י עובדי החברה?

אם העובדים שלכם חשופים למידע רגיש/ יקר ערך כגון מספרי כרטיסי אשראי, מספרי זהות, מידע על היקף הכנסות החברה וכו'- אתם חייבים לדאוג שהמידע שלכם מאובטח.

הדרך היעילה והטובה ביותר לאבטח מידע מבלי לפגוע ברצף העבודה ובתחושה הטובה של העובדים שלכם הוא לאפשר למערכת סינון תוכן ושליטה על התקנים ברשת בינה מלאכותית לדאוג לכל ענייני אבטחת מידע.

הכירו את תוכנת Clearswift DLP- מערכת חכמה למניעת לסינון, ניטור וחסימה של גניבת מידע.

מה בדיוק עושה מערכת Clearswift DLP?

תוכנת Clearswift DLP היא תוכנת אבטחת מידע המותקנת על מחשבי החברה ומנטרת , בודקת כל תוכן שיוצא או נכנס למחשבי החברה, מסנן מידע רגיש מתריעה ואף חוסמת במקרים של זיהוי גניבת מידע פעולות חריגות, העתקת וגניבת מידע, בקשת גישה חריגה, ועוד.

Clearswift DLP מספקת מספר שירותים למניעת גניבת מידע:

 

  • חסימה- חסימת גישה, העתקה, הוצאה או שליחה של מידע רגיש, עפ"י סיווג העובד. סיווג העובד נקבע עפ"י מערכת בינה מלאכותית חכמה הלומדת את פעולות העובד לאורך זמן.
  • סינון- מחיקת תוכן יוצא בעל אופי רגיש. התוכנה תסרוק את כל הקבצים והטקסט בדואר היוצא של העובדים ותמחוק ומחיקת מידע רגיש כמו מספרי כרטיס אשראי או מידע מסווג אחר.
  • התרעה- שליחת התרעה בכל פעולה חריגה של עובד. פעולות חריגות כוללות העתקת מידע לשרת להתקן חיצוני (USB, דרייב חיצוני), גישה למידע שאינו בתחום אחריותו ושליחת מידע בעל אופי רגיש.

 

כל פתרונות אבטחת המידע במקום אחד

חברת Messagenet מתמחה באבטחת מידע ואוטומציה של תהליכים.

אנו מייצגים  חברות טכנולוגיה בינלאומיות העוסקות בפתרונות אבטחת מידע , אוטומציה והעברת מידע בצורה מאובטחת לעסקים. השירות שלנו כולל ייעוץ, תמיכה טכנית ומקצועית, מציאת פתרונות אבטחה לאחסון, ניטור, שיתוף והעברת קבצים, והטמעת תוכנות לאוטומציה של תהליכים רובוטיים ועוד.

אנו גאים לעמוד בחזית העתידנות הטכנולוגית בישראל. החברה שלנו פועלת בתחום מעל 15 שנים עם מאות לקוחות מרוצים, אחוזי שביעות רצון מהגבוהים בתעשייה (98% חידוש חוזה) ושירות לקוחות מקצועי וזמין.

ראו עוד: Goanywhere | אוטומציה רובטית | דלף מידע | שיתוף קבצים |