האם קבצי SFTP מוצפנים?

שתפו את הפוסט

האם קבצי SFTP מוצפנים?
התשובה הסופית ל "האם קבצי SFTP מוצפנים "היא כן!
SFTP , קיצור של פרוטוקול העברת קבצים מאובטח (SSH) הוא פרוטוקול רשת שארגונים משתמשים בו כדי לאבטח ולשלוח העברות קבצים. SFTP היינו פרוטוקול "ידידותי" בעבודה מול FireWall (חומת אש), תומך באימות מבוסס מפתחות, מצפין שמות משתמש וסיסמאות ומיישם אלגוריתמי הצפנה חזקים. איך פרוטוקול זה עושה את כל הפעולות ומצפין קבצים כל כך טוב? המשך לקרוא לקבלת תובנות מעמיקות.

כיצד SFTP מצפין קבצים?
SFTP מצפין קבצים על ידי עבודה מעל שכבת זרם הנתונים של SSH, זאת בכדי ליצור חיבור מאובטח ולספק לארגונים רמה מוגברת של העברת קבצים עקב יכולות ההצפנה שלו.

פרוטוקול זה משתמש באלגוריתמי הצפנה בכדי להעביר נתונים לשרת בצורה מאובטחת ולגרום לקבצים להיות בלתי קריאים במהלך ההעברה , וביצוע אימות המונע גישה לא מורשית לקבצים במהלך ההעברה. SFTP משתמש בחיבור אחד בלבד (סימטרי ) ומצפין הן את פרטי האימות והן את הקבצים המועברים.

אימות
שרת SFTP מחייב גורמי חיצון מחוץ לרשת הארגונית (ספקים,לקוחות ..)   לאמת גישה בשתי דרכים שונות. הם יכולים להוכיח את זהותם (ID)  עם מזהה משתמש וסיסמא (מידע זה מוצפן באמצעות שימוש ב SFTP ולא נשלח באמצעות טקסט רגיל PLAIN TEXT ) או לאמת באמצעות מפתח SSH או בשילוב של מפתח SSH / סיסמה.

שימוש במפתח SSH מחייב את גורמי חיצון להחזיק אצלם במחשב המקומי מחצית אחת של האימות (המפתח הפרטי), ואילו החלק השני של האימות  (המפתח הציבורי) נטען לשרת של הנמען. המפתח הציבורי משויך למפתח הפרטי  .וכאשר הנמען מתחבר לשרת ה- SFTP של גורם החיצון , תוכנת קליינט (SFTP Client ) תעביר את המפתח הציבורי לביצוע האימות.כך שאם המפתח הציבורי תואם את המפתח הפרטי, יחד עם כל שם משתמש או סיסמא שסופקו, האימות יצליח.

יישום
SFTP הוא פשוט קל ליישום. עובד עם ה FireWall (חומת האש) הארגוני זאת בכדי לשלוח ולקבל תעבורה דרך שימוש ביציאה אחת ( Single Port) , ומספק ערוץ מאובטח לזרם של נתונים העוברים דרכו.

SFTP להעברת קבצים מנוהלת
GoAnywhere MFT מעניק לך את היכולת לייעל ולשמור על העברת קבצים באמצעות פרוטוקול SFTP , כמו גם להשיג אוטומציה. בין אם החלפת הקבצים שלך היא עם גורמי חיצון או שרתים ארגונים אחרים, GoAnywhere יכול לעזור להבטיח את העברת הקבצים באמצעות SFTP על ידי ניסיון חוזר אוטומטי (Auto Resume) , חידוש העברות קבצים שהופסקו וביצוע בדיקות שלמות בהעברות הקבצים.

למידע מורחב : קליינט SFTP להעברת קבצים 

תובנה – תטמיע את פרוטוקול ה- SFTP של GoAnywhere בארגון שלך היום
מוכנים לנסות השימוש במנוע ה- SFTP שלנו? הורד את תקופת הניסיון החינמית שלנו של GoAnywhere MFT. הפתרון שלנו לוקח התקנה של מספר דקות, מהיר להבין זאת ומתפקד במלואו במשך 30 יום, כך שתוכל לקבוע אם זה ההתאמה הנכונה לארגון שלך.גורמי ה

ראו עוד: כספת מאובטחת | העברת קבוצים מאובטחת | אוטומציה רובטיתGoanywhere | DLP | MessageNet

מאמר זה פורסם על ידי ירון חממי - מנהל תחום MFT & EFSS בחברת MessageNet | קרדיט-אתר GoAnywhere.com